Co należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniej trumny?

Co należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniej trumny?

Mimo rosnącej popularności pogrzebów urnowych nadal najczęściej wybieraną formą pochówku jest złożenie ciała w grobie. Wybór trumien jest ogromny, wiele firm funeralnych oferuje rozmaite trumny o nietypowym wykonaniu i formie. Najczęściej jednak rodziny decydują się na proste i klasyczne trumny bez zbędnych ozdobników, które w swojej prostocie i klasie są najbardziej eleganckie i nie zakrawają na kicz. Dobrym przykładem trumien o wysokiej jakości i bardzo eleganckim designie są te oferowane przez Zakład Pogrzebowy Mementum w Poznaniu.

W ofercie zakładu znajduje się trumny wykonane z najwyższej jakości litego drewna. Przy ich produkcji stosowane są wyłącznie bezpieczne dla ludzi i środowiska farby i lakiery. Ich wykonanie jest gwarancją najwyższej jakości, a produkt jest dopracowany w każdym szczególe.

Jak wybrać odpowiednią trumnę?

Przy wyborze trumien należy zwrócić uwagę na wzrost i wagę. Te dwa czynniki przy wyborze są najistotniejszą kwestią. Wybór koloru, kształtu, drewna i ozdobników to wyłącznie estetyka i kwestie gustu. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że trumny do przewozu międzynarodowego muszą spełniać dodatkowo określone wymagania. Powinna być ona wykonana z metalu oraz zapewniać hermetyczne zamknięcie zwłok.

trumny Mementum

Rodzaje trumien

Trumny oferowane przez zakład Mementum w Poznaniu oferują trumny papieskie. Charakteryzują się one prostym kształtem i brakiem zbędnych ozdobników. Na rynku funeralnym można również spotkać się z trumnami amerykańskimi, które są bardziej masywne, metalowe a ich najbardziej charakterystyczną cechą są dwie odchylane pokrywy, które dzielą trumnę na dwie części.

Obicia trumien

Materiał wyściełający trumnę najczęściej jest w kolorze białym lub czarnym. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest satyna, ale zdarza się również aksamit lub atłas.

Nieważne więc czy trumna będzie w stylu amerykańskim pełna złotych zdobień, czy wykonana z samego drewna dębowego. Wybór trumny jest ważnym elementem ceremonii pogrzebowej, ale warto pamiętać, że najważniejsze jest oddanie szacunku zmarłemu.6 komentarzy na “Co należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniej trumny?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *