Jakie są zalety nekrologów wirtualnych?

Jakie są zalety nekrologów wirtualnych?

Ceremonia pogrzebowa to ostatni akt ziemskiej wędrówki człowieka. W kulturze europejskiej podczas pogrzebu składa się zmarłemu hołd pamięci i uszanowania dla jego dorobku. O miejscu i czasie pochówku żałobnicy spoza rodziny najczęściej dowiadują się z nekrologów. Idące z duchem czasów firmy funeralne proponują przygotowanie nekrologów wirtualnych.

Zakład pogrzebowy „Mementum” – kompleksowe usługi pogrzebowe

Ceremonie pogrzebowe mają charakter wyjątkowo uroczysty – ich przygotowanie i przeprowadzenie wymaga ogromnego wkładu pracy popartego wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Dla właścicieli i pracowników wielkopolskiej firmy Mementum organizacja pogrzebów jest codziennością od wielu dziesięcioleci. Mementum – z łaciny znaczy „zapamiętaj”. To oczywiście wezwanie do zachowania pamięci o zmarłych, ale jakość i poziom pochówków organizowanych przez firmę sprawiają, że ich organizatorzy i uczestnicy na długo zapisują w pamięci te niezwykłe ceremonie.

Kompleksowe usługi zakład pogrzebowy świadczy na terenie Poznania, Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Wielichowa. Bogate zasoby firmy pozwalają organizować pogrzeby również w innych miejscowościach na terenie całego kraju. Szczegółowy katalog usług wraz z galerią firma udostępnia w serwisie mementum.com.pl. Tam także można znaleźć szereg ważnych informacji, porad i dane teleadresowe firmy. Wybierając pogrzeb tradycyjny lub poprzedzony kremacją możemy zlecić jeszcze wiele innych usług, w tym przygotowanie i kolportaż nekrologów.

Nekrologi tradycyjne czy wirtualne

Nekrolog to krótka informacja w formie notatki, która zawiera:
• Imię i nazwisko zmarłego,
• Datę śmierci,
• Informację o miejscu i terminie pochówku,
• Oznaczenie osoby – osób upubliczniających informację.
Opcjonalnie w nekrologu podaje się wiek zmarłego, termin mszy żałobnej, dokładną lokalizację kwatery, miejsce i czas odjazdu autokaru dla żałobników, prośby o nieskładanie kondolencji lub o składanie datków zamiast kwiatów.

Zaletą nekrologów wirtualnych jest ich niewielki koszt i możliwość dotarcia do ogromnej liczby odbiorców. Nekrolog wyświetlić można na ekranach komputerów oraz urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. W zakładzie „Mementum” przygotowywane są także nekrologi kolportowane metodami tradycyjnymi – w prasie oraz w formie ogłoszeń drukowanych umieszczanych na tablicach informacyjnych.3 komentarzy na “Jakie są zalety nekrologów wirtualnych?”

  • Jak to jakie są zalety? Idź w święto zmarłych na groby – gdzie jeden depta po drugim i każdy na siebie kaszle? Nikt nie będzie ryzykował własnym zdrowiem kiedy można symbolicznie założyć konto na jakimś miejscu pamięci ze zdjęciami albo linkiem do filmu o zmarłym. To pozwala według mnie lepiej go wspominać niż poprzez położenie kwiatów na płytę z marmuru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *